Orkiestra Reprezentacyjna SGGW

Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest akademicką orkiestrą koncertową. Powstała w 2007 roku z inicjatywy studentów SGGW.

Skład Orkiestry liczy około 40 osób i wciąż się rozrasta oraz modyfikuje. Trzon zespołu to studenci, absolwenci i wykładowcy SGGW. Duże jego grono stanowią studenci pozostałych warszawskich uczelni, a także inni muzycy – sympatycy ze stolicy i okolic.

Bogate brzmienie instrumentów dętych drewnianych i blaszanych jest uzupełniane przez gitarę elektryczną i basową, sekcję perkusyjną i instrument klawiszowy.

Rolą Orkiestry jest uświetnianie uroczystości odbywających się na terenie SGGW, takich jak Dni SGGW, bale rektorskie, jubileusze, a także reprezentowanie Uczelni na zewnątrz. Orkiestrę można usłyszeć w ramach różnorodnych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów estradowych w Warszawie i poza nią. Uczestniczy w krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych, a także chętnie włącza się w ciekawe projekty muzyczne oraz tworzy własne projekty artystyczne.

Orkiestra współpracuje z wieloma wokalistami. Występują z nią sławy polskiej sceny rozrywkowej, operowej i operetkowej, a także zdolni młodzi wokaliści chcący spróbować swych sił w wykonaniu utworów z „żywą” orkiestrą.

Zespół cechuje pozytywna energia i entuzjazm, przyjazna atmosfera, a przede wszystkim pasja do muzyki – bo sercem można zagrać najpiękniej!

Więcej informacji o Orkiestrze na stronie internetowej:
www.orkiestra.sggw.pl